Salı, 04 Mayıs 2021 11:31

Dikkat köpeğinizin ateşi olabilir!

Yazar
Oy Ver!
(1 Oy)

Köpeklerin vücudu da aynı bizler gibi enfeksiyon ile karşılaştığında ısısını yükseltmeye programlanmıştır çünkü enfeksiyona sebep olan bakteri, virüs, mantar gibi birçok mikroorganizma ısıya karşı duyarlıdır ve yüksek vücut ısısında yaşayamazlar.

Peki köpeğin ateşlenip ateşlenmediğini nasıl anlarız? İşte köpeğinizin ateşi olduğunu anlamanızı sağlayacak bir kaç yöntem...

 

My Dog Has Bloodshot Eyes - Red Eyes in Dogs

Gözleri kızarık mı?

Sağlıklı bir köpeğin gözleri yakından baktığınız zaman temiz ve parlak olur. Eğer köpeğinizin gözleri kırmızıysa ve yorgun bakıyorsa, o zaman ateşi olabilir.

 

Minimum egzersize ihtiyaç duyan 20 tembel ve düşük enerjili köpek ırkı

Enerjisi düşük ve heyecansız mı?

Ateş bedeni etkileyen ve zayıflatan bir durum. Köpeğiniz yürüyüşe çıkmaya heveslenmiyor, ortalıkta halsiz bir şekilde dolaşıyorsa ateşten şüphelenmeniz gerekir.

 

Köpeklerde İştahsızlık Nasıl Önlenir? Tüm Detaylarıyla! | Kedi, köpek ve  diğer evcil hayvanlar için en iyi bakıcıyı bul | PetSurfer

Köpeğiniz iştahsız mı?

Yorgunluğun yanı sıra köpeğiniz yemek yemeyi reddediyor, mamasının yanında yatıyorsa yine ateşten şüphelenmeniz gerekir. Tabi mamasını değiştirmediyseniz.

 

Kulakları ve burnu sıcak mı?

Köpeğinizin kulaklarına ve burnuna dokunduğunuzda normalden daha sıcak olduğunu hissediyorsanız ateşi yükselmiş olabilir.

 

Köpeklerde İştahsızlık Sorunu ve Çözümü - My Animals

Titriyor mu?

Köpekler pek çok durumda titreme hareketi sergileyebilir. Örneğin; heyecanlandıklarında, anksiyete halinde veya stresli durumlarda titreyebilirler. Ancak yorgunluk, halsizlik gibi durumlara bir de titreme ekleniyorsa o zaman ateşi yükselmiş olabilir.

 

 

 

 

Son düzenlenme Salı, 04 Mayıs 2021 11:50