Perşembe, 08 Nisan 2021 10:00

Starbucks’tan Dünya için Yeni bir Adım Daha

Oy Ver!
(7 Oylar)

TEK KULLANIMLIK KAHVE BARDAKLARINI KALDIRIYOR

Yeni bir deneme programı, Starbucks'ın tek kullanımlık plastik sorununu çözmesine yardımcı olacak. Kahve zinciri, Dünya Günü öncesinde, müşterileri içeceklerini daha sonra iade edilecek, sterilize edilecek ve tekrar dolaşıma sokulacak yeniden kullanılabilir bir kapta almaya teşvik eden yeni bir Kupa Ödünç Alma programını duyurdu. Program şu anda yalnızca beş Seattle mağazasında 31 Mayıs'a kadar test ediliyor, ancak ek değişikliklerin geleceğine işaret ediyor.

Bir Kupa Ödünç Al programı nasıl işleyecek?

Şahsen, arabaya servis sırasında veya Starbucks uygulaması aracılığıyla sipariş verirken müşteriler, içeceklerini özel olarak tasarlanmış yeniden kullanılabilir fincanda almak için 1 dolar tutarında iade edilebilir bir depozito ödeyecekler. Bir sonraki ziyaretlerinde, müşterilerin aynı yeniden kullanılabilir fincanı, lobide bulunan temassız bir iade kioskuna veya arabaya servis tarafından profesyonel bir şekilde temizlenebilmesi için tarayıp bırakmaları beklenir. 1 dolar, 10 bonus Yıldız ile birlikte Starbucks Rewards hesabına geri eklenecektir.

Yeniden kullanılabilir bardağı iade etmek için evlerinden ayrılmak istemeyen müşteriler için Starbucks, Ridwell teslim alma hizmetiyle de ortaklık kurdu. Mevcut müşterilerin sadece ön kapılarındaki çöp kutusuna bardağı bırakmaları gerekecek ve Ridwell onu oradan alacak.

ATIKLARINI YARI YARIYA AZALTMA HEDEFİ

Program, Starbucks'ın 2030 yılına kadar atıklarını yarı yarıya azaltma hedefinden kaynaklanıyor. Starbucks Kore'nin 2025 yılına kadar tek kullanımlık bardaklarını tamamen ortadan kaldırmayı planladığını duyurmasının hemen ardından geliyor. "İnsan ve gezegen sağlığının karşılıklı bağımlılığını anlıyoruz ve buna inanıyoruz tek kullanımlık bardak atığını azaltmak bizim sorumluluğumuzdur, "dedi. "Döngüsel ekonomiye geçişe öncülük edeceğiz."

Okunma 23067 Görüntülenme! Son düzenlenme Perşembe, 08 Nisan 2021 11:46

Hava Durumu

Showers

9°C

Istanbul

Showers

Nem: 91%

Rüzgar: 22 km/h

  • 17 Nisan 2021

    Scattered Showers 13°C 8°C

  • 18 Nisan 2021

    Bulutlu 18°C 9°C

Gazete Magazin TV