Cuma, 16 Nisan 2021 12:09

HANGİ ÖĞRENCİLER UZAKTAN EĞİTİM ALACAK

Oy Ver!
(1 Oy)

Bakan Selçuk Genelge Yolladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla 81 ile yeni dönemin detaylarını içeren bir bildiri gönderildi. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığınca tüm resmi ve özel ilkokulların 1, 2, 3 ve 4. sınıfları ile ortaokullarda 8. sınıf dışındaki ara kademelerde bugünden itibaren tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecek.

İlk ve orta dereceli okullarda uzaktan eğitimin detayları belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı, 81 ile yeni dönemin kurallarını içeren yazı gönderdi. Genelgeye göre 15 Nisan itibariyle tüm resmi ve özel ilkokulların 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecek. Köy ve seyrek nüfuslu yerlerde de uzaktan eğitim uygulanacak.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM HAFTADA 5 GÜN YÜZ YÜZE SÜRECEK

Anasınıfları, resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokulları da dahil olmak üzere tüm ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarında da tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecek. Anaokulu ve uygulama sınıfları ile okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün ve günde 6 saat yüz yüze eğitime devam edilecek.

8. SINIFLAR YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM EDECEK

Ortaokul 8. sınıflarda da yüz yüze eğitime devam edilecek. Bu sınıflara yönelik destekleme ve yetiştirme kurslarında da eğitim yüz yüze olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi eğitim kurumları ve 8. sınıflar haricinde 12. sınıfların da yüz yüze eğitime devam edeceğini açıklamıştı.

 
 

Gazete Magazin TV