Salı, 04 Mayıs 2021 10:40

Kırmızı Oda Dizisi İranlı izleyicilerini kızdırdı!

Oy Ver!
(1 Oy)

Dizideki hataya İranlı izleyicilerin tepkisi büyük 

Her bölümüyle olay yaratan, Gülseren Budayıcıoğlu’nun gerçek karakterlerin gerçek yaşam öykülerini barındıran eserlerinden uyarlanan ‘Kırmızı Oda’, TV8’de ekrana gelmeye devam ediyor. Reytingleri çok yüksek giden dizi sürekli değişen oyuncuları ve konuk ettiği ünlü isimlerle izleyicilerin büyük beğenisini topluyor. Ancak dizinin son bölümünde senaryoda öyle bir hata yapıldı ki İranlı izleyicilerin tepkisi büyük oldu.

Kırmızı Oda’nın 35’inci bölümünde; kliniğe ilk kez gelen Mitra (Melisa Aslı Pamuk), babasının annesiyle tanıştığında evli bir adamken, annesinin ondan vazgeçmeyerek ikinci eşi olmaya razı olduğunu ancak babasının cinayet şüphelisi olarak aranmasından sonra her şeyin alt üst olduğunu anlatmıştı. Mitra’nın klinikte Vahit’i (Uğur Yücel) gördüğünde neden saklandığı ise merak konusu olmuştu.

Ancak İranlılar, Kırmızı Oda’da ülkelerinde ikinci eşin normal bir durummuş gibi gösterilmesine çok sinirlendi. İran’da evliliğin yaygın ve normal olmadığına dikkat çeken izleyiciler TV 8’e “İranlılara saygı duy” çağrısında bulundu.

İzleyicilerden biri “Bizim için ikinci evlilik yaygın değil yalan demeyin bu bir hakaret. İranlılaraSaygıDuyTv8” dedi.

 

Son düzenlenme Salı, 04 Mayıs 2021 10:51

Hava Durumu

Bulutlu

22°C

Istanbul

Bulutlu

Nem: 46%

Rüzgar: 11 km/h

  • 15 Mayıs 2021

    Partly Cloudy 24°C 12°C

  • 16 Mayıs 2021

    Scattered Showers 22°C 16°C

Gazete Magazin TV