Salı, 04 Mayıs 2021 13:31

Barbaros setinden hayranlarına kötü haber

Oy Ver!
(1 Oy)

10 kişinin testi pozitif çıktı!

Engin Altan Düzyatan, çekimlerine yeni başladığı ‘Barboros’ dizisine ara vermek zorunda kaldı. Denizde aksiyon ve savaş sahnelerini çeken ekipte coronavirüs vakası görülünce, set durdu. 10 kişinin testi pozitif çıkınca, ekip karantinaya alındı.

 

Diriliş Ertuğrul'un yıldızı Engin Altan Düzyatan onunla tanıştı! Küçük  Ertuğrul Bey'den olay kareler

 

BARBAROS DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Osmanlı Devleti'nin ilk Kaptan-ı Deryası Barbaros Hayrettin Paşa'nın hayatının konu edildiği "Barbaros" dizisinin başrolünü Çağatay Ulusoy üstleniyor. Barbaros dizisinde, Engin Altan Düzyatan’ın yanı sıra Ulaş Tuna Astepe oynayacak. Barbaros'un senaryosunu Cüneyt Aysan, Ozan Aksungur ve Oğuz Ayaz yazıyor. Yönetmen koltuğunda ise Taylan Biraderler oturuyor.

BARBAROS HAYRETTİN PAŞA KİMDİR?

Kaptan-ı Derya lakaplı ve dünyaya nam salmış Barbaros Hayrettin Paşa, Osman devletinin deniz donanmasında olduğu dönem içerisinde Akdeniz'de Osmanlı egemenliğini pekiştirdi, Sakallarının kızıl olmasından dolayı "Barbaros" lakabı İtalyanca "Kızılsakal" verildi. Akdeniz'de Osmanlı egemenliğini pekiştirdi, öyle ki bu deniz bazı tarihçilerce bir "Türk Gölü" olarak anıldı. Osmanlı'nın Deniz politikasına ve Tersane-i Amire´ye nizam verdi. Hayreddin Paşa'nın asıl adı Hızır'dı (Hızır Reis). Ona Hayreddin adını, "dinin hayırlısı" anlamına gelmekte olup Osmanlı Devletine yaptığı hizmetinden dolayı Padişah Kanuni Sultan Süleyman verdi. Avrupalılar ağabeyi Oruç Reis'e kızıla çalan sakalı yüzünden Barbarossa adını vermişlerdi, Oruç Reis'in ölmesinin ardından küçük kardeşi Hızır için kullanılan bu isim, Türkçeye Barbaros olarak geçti.

Son düzenlenme Salı, 04 Mayıs 2021 13:39

Hava Durumu

Bulutlu

22°C

Istanbul

Bulutlu

Nem: 46%

Rüzgar: 11 km/h

  • 15 Mayıs 2021

    Partly Cloudy 24°C 12°C

  • 16 Mayıs 2021

    Scattered Showers 22°C 16°C

Gazete Magazin TV